Vanalinn – 900 m külaliskorteritest 
Tallinna vanalinn kuulub 1997. aastast UNESCO maailmapärandi nimekirja. Tallinna vanalinna eriline väärtus seisneb eelkõige tänaseni püsinud keskaegses miljöös ja struktuuris, mis on teistest Põhja-Euroopa pealinnadest kadunud.
Tallinnas kui ühes paremini säilinud keskaegses Euroopa linnas on peaaegu terviklikult olemas 11.-15. sajandil väljakujunenud tänavate võrk ja kruntide piirid.
Tänu võimsatele kaitseehitistele pole Tallinna vanalinnas olulisi sõjapurustusi ning et hooned ehitati valdavalt kivist, on linna säästnud ka tulekahjud.
Raekoja platsi on sajandite jooksul kasutatud turu- ja laadaplatsi ning kogunemiskohana.
Raekoja ees asuvat platsi kasutati kauplemiseks juba enne raekoja ehitamist. Platsil viidi läbi pidustusi, aga ka hukkamisi.
Tänagi täitub plats suvekuudel välikohvikutega, seal korraldatakse vabaõhukontserte, käsitöö- ning keskaja teemalisi laatasid. Talvel köidab rahva tähelepanu Raekoja platsile kuuks või poolteiseks toodud jõulupuu (selle kombe juured ulatuvad aastasse 1441) ja jõululaat, väljakul on võimalik osta jõulukinke ja nautida jõulumeeleolu.
Kesklinn – 1,5 km külaliskorteritest 
Linnasüda meelitab kontrastidega. Kõrghooned seisavad kõrvuti 19. sajandist pärit tööstushoonete ning kultuurimälestistega. Rotermanni kvartalist on tänaseks kujunenud ainulaadne poodide ja restoranidega urbanistlik linnaruum. Kultuurinautlejaid meelitab kesklinn ajaloolise ooperimaja, teatrite ning galeriidega. Tallinna kesklinn on kompaktne – kõik vajalik on põgusa jalutuskäigu kaugusel.
Kadriorg – 4,5 km külaliskorteritest
Kadrioru arengut ja kujunemist on mõjutanud eelkõige tsaaririigi kõrgseltskonna ning kohaliku rikkama rahva elustiil. Ka Kadrioru ajaloolise puitasumi tänaseni säilinud hoonete esinduslik arhitektuur viitab jõukale mereäärsele kuurortrajoonile.
Kadrioru tänavad on justkui omanäoline arhitektuurimuuseum, milles põimuvad erinevad sajandid ning kultuurid. Uhked villad ja suvemõisad, esinduslike korteritega funktsionalistlikud kortermajad vahelduvad eestipäraste odavamate puust üürimajadega.
Kadriorg on tänagi üks esinduslikumaid piirkondi ja armastatumaid elurajoone. Siin asuvad nii Eesti Vabariigi presidendi residents kui ka mitmed välisesindused. Park on tänaseni üks tallinlaste lemmikjalutuspaiku.
Kadriorg on tuntud eelkõige barokse lossi- ja pargiansambli järgi, mille rajamist alustas 1718. aastal Vene tsaar Peeter I oma perekonna suvelossiks.
Pirita – 5-7 km külaliskorteritest
Tallinna kesklinnast umbes 5 km kirde suunda jääv Pirita on saanud nime Birgitta Ordu Neitsi Maarja kloostri järgi.
20. sajandi algusest hakkas mere ääres asuvast Piritast kujunema väljasõidu- ja supelkoht.
Tänagi on Pirita oma supelranna, rannikuriba, pargilaadsete männimetsade ja maalilise Pirita jõe Ürgoruga tallinlaste üks eelistatumaid vaba aja veetmise kohti. Piirkond pakub mitmekesiseid aktiivse puhkuse veetmise võimalusi. Kahel pool Pirita jõge paiknevad Tallinna Botaanikaaia maad, mille lähedusse jäävad nii Metsakalmistu kui ka Tallinna teletorn, kust 170 m kõrguselt avaneb vaade kogu linnale ning selle lähiümbrusele.
Rocca al Mare – 5-7 km külaliskorteritest
Rocca al Mare on piirkond Tallinna Kopli lahe edelarannikul liivakivipangal. Mereäärsele asukohale viitab ka piirkonna nimi Rocca al Mare, mis tõlkes tähendab kaljut mere ääres. Nimi pärineb A.Girard de Soucantoni 1863. aastal rajatud suvemõisast. Hiljem laienes nimi ka naabermõisale ning tänaseks kogu paikkonnale. Rocca al Mares asuvad Tallinna mitmed külastamist väärivad objektid. Koht on kujunenud atraktiivseks vaba aja veetmise keskuseks, mis pakub kultuurielamusi, lõõgastust, mitmekülgseid sportimis- ja ostuvõimalusi.
Allikas: http://www.tourism.tallinn.ee/est
Ilm Tallinnas. Ava
Tallinna kaart. Ava siit
Tallinnat tutvustav infomaterjal, mis tutvustab peamisi vaatamisväärsusi ning erinevaid võimalusi ajaviitmiseks. Inglisekeelne. Ava siit